LASTIK   PATLAMALARINA   %100   COZUM.

Lastiğin içinde hava olmadığı için lastik asla patlamaz, yarılmaz ve hava kaybetmez. Esnekliği havalı lastikle aynıdır. Lastiğin ömrünü garanti eder, lastiğin en son katmanına kadar çalışmasını sağlar. Lastiklerin tümü eşit basınçta olduğundan yakıt sarfiyatını, erken aşınmayı ve ısınmayı önler. Yüksek dayanıklılık, denge ve sürüş hakimiyeti sağlar. Ağırlığı ve dengesi sayesinde lastiğin yere tutunma, itme ve kayma direnci artar. Lastik hava basıncı kontrolüne gerek kalmaz, lastik sürekli ayni basınçta kalır. Hızı 60 km/Saat'i aşmayan her tür ve ebattaki lastiklere sürekli çalışacak şekilde uygulanır. Lastiğin ömrünü uzatarak bakım ve işletme giderlerinden tasarruf sağlar.

 patlamaz lastik dolum carpenter logo

 

Dünyanın en büyük darbe emici malzeme imalatçısın Carpenter'dan Endüstriyel Teker Patlamalarına  son verecek Rely Flat Proofing Polymers (Teker patlamalarını önleyecek polimer) sistemleri ŞDL Zincir Sanayi ile sizlere ulaştırılıyor. 

Rely teknolojisi, lastiklerin içindeki havanın yerini esnek bir sıvı bileşik ile değiştirir ve yumuşak kauçuk bir hale getirir, böylelikle lastikleriniz çivi, sivri uçlar, kayalar, cüruf, cam  hatta mermiye karşı bile etkilenmez hale gelir. Lastik patlamalarına son vererek, Rely duruş sürelerini ve masraflı onarımları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Dünya devi Carpenter firması, patlamaz lastik teknolojisine Dünyadaki tüm patlamaz lastik imalatçılarından daha fazla yatırım yapmaktadır. Özel uygulamalar için hazırlanmış bir dizi polimer formülasyonu sayesinde artık teker patlamalarına son verilmektedir. Biz, ŞDL Zincir Sanayi olarak güvendiğimiz Rely T-25 patlamaz lastik teknolojisini sizlere aşağıdaki alanlarda güvenle uygulayabilmeniz için sunmaktayız.

 

patlamaz lastik dolum resmi

PatlamazLastikAnahtarOzellikler

 

İLGİLİ TEKNİK MAKALELER

1- PATLAMAZ LASTİKLERİN BASINCI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Bu makalede Lastik patlamalarını önlemek için sürüşü veya performansı etkilemeden son zamanlarda geliştirilen yöntemlerden bahsedilmekte bu yöntemler, lastik toplarla dolu bir deri çantadan ping-pong toplarıyla bir lastiğin doldurulmasına kadar değişim gösterdiği ancak bu yöntemlerin hiçbirinin hava basıncına eş basınca sahip Poliüretan malzeme ile doldurulmuş patlamaz lastikler kadar başarılı olamadığının nedenleri anlatılmaktadır.

Ayrıca bu makalede ŞDL Dolum patlamaz lastik teknolojisinin iki temel üstünlüğü olan: basınç ve esneme ile ilgili detay bilgiler bulunmaktadır. Özellikle bu teknoloji ile normal havalı lastiklere denk yük taşıyabilme özelliği ile run-flat lastikler ile karşılaştırıldığında büyük bir üstünlüğe sahip olduğu belirtilmiştir.

 

 2- PATLAMAZ LASTİK DÖNME DİRENCİ

Bu makalede lastik dişleri, kullanım alanı ve lastik elastikliği hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. Hiç bir tekerin tamamen elastik olamayacağı ve az da olsa absorbe edilen enerjide kayıplar olacağı vurgulanmaktadır. Lastik deformasyonun dönme direncinde önemli bir etken olduğu ancak çevre şartlarının, sürüş koşullarının ve yapılan işin de dönme direncindeki etkilerinin ihmal edilmemesi gerekliliği anlatılmaktadır. Eğer amaçlanan lastik patlamalarının önüne geçmek ve böylelikle servis/tamir/bakım masraflarını azaltmak, iş durmasını engellemek ve lastikleri 10.000lerce km kullanmak ise düşük dönme direnci çok istenilen bir özellik olmamalı olduğu belirtilmiştir. Son olarak da universal mükemmel bir lastik olmadığı ancak işleriniz için en iyi bir lastik bulunabileceği anlatılmaktadır.

 

3- PATLAMAZ LASTİK NORMAL HAVALI LASTİK KARŞILAŞTIRMASI

Bu karşılaştırmanın çok doğru bir karşılaştırma olmadığı vurgulanmaktadır, çünkü öncelikle işinize ve taşınması gereken yüke uygun ebatlarda modelde lastik seçimi yapılır ve eğer lastiğiniz patlamalara karşı korunmasını istiyorsanız o zamanda poliüreten ile doldurulmuş patlamaz lastiğe geçişe karar verebilirsiniz. Yani bu makalede Poliüreten ile doldurulma işlemi lastik tekerlere üstünlük sağlamak için değil onları korumak için yapılacağı açıklanmaktadır. Ayrıca lastik tekerinizin yapısal bütünlüğünü bozacak ciddi hasarlar oluşmuş ve dolum malzemesi tamamen açığa çıkmış ise artık tekerinizin değişmesi gerekliliği ile ilgili detay bilgilere yer verilmiştir. Lastik dişlerinin azlaması ile sürtünme direncinin kaybolacağı ve Poliüreten dolum lastiklerin bunun önüne geçemiyeceği sadece bu durumda Poliüreten dolum lastiklerde tekrardan diş açılabilieceği belirtilmektedir.