ŞDL DOLUM İLE HAZIRLANMIŞ PATLAMAZ LASTİKLERİN AVANTAJLARI

Lastik patlamasını tamamen ortadan kaldırır. Böylece iş makinesinin lastikten dolayı çalışamama süresini (tamir, değişim vs.) minimuma indirerek işgücü kaybını önler. Oluşan Patlamayan Lastikler ile lastiğin ömrünü maksimuma çıkarır. Zamanından önce lastiğin devre dışı kalmasını önler. Esnekliğinden dolayı operatör sürüş konforu havalı lastikler ile aynıdır. Yapılan uygulamalar ŞDL dolum ile doldurulmuş patlamayan lastiğin havalı lastiğe çok yakın esneklikte olduğunu göstermiştir. Bazı durumlarda patlamış lastik için çağıracağınız servis parasına ŞDL dolum ile hazırlanmış patlamayan lastiklerinizin maliyeti aynı olacaktır. 

 

UZUN SÜRELER KULLANILABİLEN PATLAMAZ LASTİKLER

 

 

 

kullanilmis patlamaz lastik1

kullanilmis patlamaz lastik3

 

kullanilmis patlamaz lastik6

kullanilmis patlamaz lastik4

kullanilmis patlamaz lastik5

kullanilmis patlamaz lastik2

 

 Patlamayan lastiklerin hazırlığında kullanılan patlamaz lastik teknolojisinin teknik özellikler aşağıda sunulmaktadır. Patlamayan lastiğin dolum miktarları için LASTİK AĞIRLIK tablosu indirilip yaklaşık ağırlıklıklar bulunabilir.  Patlamaz Lastik teknolojisinde kullanılan malzemeler yüksek uzama oranı ve yüksek çekme dayanımı ile aynı zamanda şok emme özelliğine sahip olup sürüş konforu da sağlamaktadır.Patlamaz Lastik Teknik Özellikler

 

HAVA DOLGULU LASTİK - ŞDL DOLUM PATLAMAZ LASTİK KARŞILAŞTIRILMASI

Patlamayan lastiklerin esnekliği havalı lastiğe çok yakındır. Dolgu malzemesinin yoğunluğu yaklaşık olarak su ile aynıdır. Lastik ağırlığının artması, aracın itme ve kaldırma gücünü ve yere tutunmasını arttırır. Ek ağırlık, itme kaldırma gücü ve denge gerektiren yükleyici, kepçe, ağır yük taşıyan hafriyat kamyonları, traktör vs. iş. makinelerinde bir avantajdır. Patlamayan Lastiklerin jantı sökülebilir ve yeniden kullanılabilir. Dolgu malzemesi, lastik içinde homojen bir dağılım gösterir. Bu nedenle lastikte balans bozukluğu meydana gelmez, işletmenin lastik sarfiyatı, yarılma ve kesilme gibi beklenmeyen sebeplerin ortadan kalkması nedeniyle düşer.

Lastik esnekliği havalı lastikle aynıdır. Dolgu malzemesinin yoğunluğu yaklaşık olarak su ile aynıdır. Lastik ağırlığının artması, aracın itme ve kaldırma gücünü ve yere tutunmasını arttırır.   Ek ağırlık, itme kaldırma gücü ve denge gerektiren yükleyici, kepçe, ağır yük taşıyan hafriyat kamyonları, traktör vs. iş makinelerinde patlamayan lastiklerin bir avantajdır. Lastik jantı sökülebilir, yeniden kullanılabilir. Dolgu malzemesi, patlamayn lastik içinde homojen bir dağılım gösterir. Bu nedenle lastikte balans bozukluğu meydana gelmez, yarılma ve kesilme gibi beklenmeyen sebeplerin ortadan kalkması ile işletmenin lastik sarfiyatı azalır.